"e-Świętokrzyskie" - budowa sieci światłowodowych

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rozstrzygnięcie przetargu

W dniu 26 października 2012r. Zakład Obsługi i Informatyki Urzędu Miasta Kielce rozstrzygnął przetarg na dokończenie budowy kanalizacji teletechnicznej i linii światłowodowych. Przetarg wygrała firma ELTEL Networks S.A. z Poznania, która zrealizuje inwestycję za kwotę 6 921 893,81PLN.

Do przetargu przystąpiły 4 firmy telekomunikacyjne, które zaoferowały wykonanie robót za kwotę cena najniższa to 6 921 893,81PLN, a najwyższa to 10 516 500,00PLN. Przypomnijmy, że Gmina Kielce - Zakład Obsługi i Informatyki Urzędu Miasta Kielce, odstąpiła od niewykonanej części umowy z 12 maja 2011r., z poprzednim wykonawcą z powodu niewykonania przedmiotowej umowy w umówionym terminie, z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Istnieje zatem szansa na dokończenie projektu części pasywnej do 31 lipca 2013 roku tj. wykonanie robót budowlanych budowy kanalizacji teletechnicznej i linii światłowodowych. Druga część dużego projektu teleinformatycznego „e-Świętokrzyskie – budowa sieci światłowodowych wraz z urządzeniami na terenie Miasta Kielce" dla Miasta Kielce to część aktywna z dostawą sprzętu teleinformatycznego w technologii 100 Gb. Projekt przewiduje połączenie siecią światłowodową 150 jednostek publicznych rozmieszczonych na terenie Miasta.

Celem głównym projektu jest rozbudowa lokalnej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego latach 2010-2013 dla jednostek organizacyjnych Gminy Kielce oraz innych jednostek sektora publicznego, zapewniającej bezpieczny Internet szerokopasmowy i wyrównanie dysproporcji w zakresie dostępu do Internetu, a także umożliwiającej wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych.

[ Wróć ] 

Wyszukiwarka


Informacje o plikach cookie

W serwisie e-swietokrzyskie.kielce.eu wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czytaj więcej...